agsdi-facebook-like

SZYBKO, SOLIDNIE, KONKURENCYJNE CENY!

661 481 299

Rodzaje szamba – które wybrać ?

rodzaje szamba, jakie wybrać?Jeżeli mieszkasz poza miastem i nie posiadasz dostępu do miejskiej kanalizacji, zapewne masz już na swojej posesji lub planujesz założyć szambo. Jest to wymóg, aby właściciele nieruchomości, którzy z jakichś przyczyn nie mogą zostać podłączeni do kanalizacji, musieli wyposażyć się w zbiornik bezodpływowy.

Jeśli będziesz zakładał zbiornik na szambo, musisz wybrać którychś z dostępnych na rynku zbiorników. Do dyspozycji są w zasadzie dwa podstawowe rodzaje zbiorników:

  1. Zbiornik betonowy.
    Taki zbiornik jest bardzo ciężki, choć to zapewne najlepsza i najbardziej popularna i solidna opcja. Nie obędzie się raczej bez dźwigu podczas instalacji takiego zbiornika na twojej posesji. Zbiornik na szambo z betonu to opcja cechująca się wytrzymałością i trwałością na lata. Oczywiście konstrukcja musi być prawidłowa i solidna, aby zbiornik nie ulegał niechcianym pęknięciom. Możemy spotkać betonowe zbiorniki na szambo jednokomorowe oraz dwukomorowe. Te ostatnie stają się coraz bardziej popularne i coraz częściej stosowane, gdyż mają tendencję do lepszego filtrowania zanieczyszczeń. Z uwagi na wielkość i wagę takiego zbiornika, wymagają one profesjonalnego i fachowego montażu.
  2. Zbiornik plastikowy.
    Plastikowe zbiorniki na szambo także mają swoje zalety. Na pewno są łatwiejsze w montażu, mają zdecydowanie mniejszą wagę, niż te betonowe i w tym przypadku nie jest konieczny dźwig, aby zainstalować takie szambo. Zbiornik szamba wykonany z plastiku będzie także dość odporny na działanie wszelkiego rodzaju substancji chemicznych, dostających się do zbiornika. Cechuje się świetną szczelnością, choć niestety może nie być tak wytrzymałe jak zbiornik betonowy – to w końcu tylko plastik. Na pewno jest za to mniej podatny na pękanie i odpryskiwanie jak ma to miejsce w przypadku zbiornika betonowego, gdyż tworzywo, z którego jest zrobione jest elastyczne. Uważa się także, ze zbiorniki plastikowe są bardziej higieniczne.

Poza kwestią samego zbiornika, pamiętajmy także o dobrej wentylacji zbiornika na szambo. Jest to także wymuszone przepisami, które stanowią, że każdy zbiornik bezodpływowy powinien posiadać stosowne odpowietrzenie. Warto zajrzeć w tej kwestii do przepisów, aby zapoznać się szerzej ze szczegółami.

Regularnie opróżniaj szambo.

Niezależnie, który ostatecznie zbiornik na szambo wybierzemy i który zostanie zainstalowany na naszej posesji koniecznie zadbajmy o to, aby regularnie szambo było opróżniane i wywożone.

Jeśli chcemy mieć pewność solidnej i stałej współpracy, podczas której wywóz i opróżnianie szamba, będzie przebiegało terminowo i sprawnie, zapraszam serdecznie do współpracy ze mną.

Regularne opróżnianie oraz wywożenie szamba jest konieczne, aby zachować całą instalację i zbiornik w dobrej kondycji. Warto więc zamówić jak najszybciej sprawdzone usługi asenizacyjne Łomianki, Warszawa. Przepełnione szambo może niestety wybić, co oznacza cofanie się nieczystości rurami, z powrotem do naszego domu. Lepiej więc „zapobiegać, niż leczyć”, bo konsekwencje wybicia mogą być opłakane. Pamiętaj także, że pod żadnym pozorem nie wolno samodzielnie opróżniać szamba. Wymaga to interwencji fachowca, oferującego usługi związane z wywozem nieczystości płynnych i dysponującego odpowiednim pojazdem do wybierania i wywozu nieczystości.

Zakup i montaż szybkozłączki.

Jeżeli jesteśmy jeszcze na etapie budowy szamba, możemy rozważyć zainstalowanie tzw. szybkozłączki. Takie rozwiązanie zdecydowanie polecić można każdemu, zwłaszcza w przypadku, gdy dojazd do zbiornika na szambo może być z jakichś przyczyn utrudniony. Instalacja szybkozłączki i wyprowadzenie jej poza teren posesji, pozwoli na to, że pojazd asenizacyjny w ogóle nie będzie musiał wjeżdżać na nasz teren, jak również nie będziemy musieli uczestniczyć w wybierany nieczystości wpuszczając pojazd. Szybkozłączka pozwoli więc na wygodne opróżnienie zbiornika i umożliwi łatwe podłączenie jej do rury ssącej pojazdu.

szybkozłączka
Facebook